CAT nástroje

CAT nástroje alebo CAT preklady (computer aided translation)  sú počítačom podporované preklady, ktoré umožňujú zachovanie vašej terminológie. Šetria čas tým, že sa jednotlivé vety ukladajú do príslušného prekladateľského softvéru.

Samotné vety, ktoré sú uložené v pamäti a v prípade, že sa v preklade vyskytne podobná veta alebo slová, ostanú  zachované. Tieto CAT nástroje umožňujú viacerým prekladateľom pracovať naraz na jednom projekte (ak je rozsiahlejší a je potrebné ho skôr vyhotoviť).

Pokiaľ máte zaužívanú  terminológiu a odborné výrazy, ktoré potrebujete použiť v preklade, môžete nám ich zaslať a my ich do textu s radosťou zapracujeme. Navyše, ak už sme pre vás na nejakom projekte pracovali, preklad vyhotoví ten istý prekladateľ, s ktorým ste boli spokojný. Zachová sa tak jednotná terminológia a konzistentnosť prekladu.

Pri akých jazykoch sa CAT nástroje využívajú?         

anglický, nemecký, francúzsky, maďarský, taliansky, ruský, ukrajinský, bieloruský, poľský, holandský, španielsky, chorvátsky, srbský, slovinský, grécky, portugalský, nórsky, švédsky, dánsky, fínsky, čínsky, japonský, vietnamský, thajský, kórejský, macedónsky, latinský, hebrejský, rumunský, arabský, turecký, slovenský, český, arménsky, perzský a iné

Ak potrebujete zistiť približnú cenu prekladu kliknite tu.

Presnú cenovú kalkuláciu zistíte, keď nás budete kontaktovať.

Ak máte nejakú otázku, radi ju zodpovieme na čísle +421 0 915 058 636

 

Získajte ZĽAVY a jedinečný prístup ku skvelým informáciám

Získajte ZĽAVY a jedinečný prístup ku skvelým informáciám

Výnimočné návody, tipy, triky, postupy a ZĽAVY si určite zamilujete. Všetko úplne zadarmo. Stačí, ak vpravo vyplníte svoj email.

ĎAKUJEME! Úspešne ste sa zaregistrovali na odber nových inšpirácií, rád a tipov. Odteraz Vám budeme raz za čas posielať návody, tipy a rady zo sveta jazykov. Team NRV Translation

Leave A Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *