CAT nástroje alebo CAT preklady (computer aided translation)  sú počítačom podporované preklady, ktoré umožňujú zachovanie vašej terminológie. Šetria čas tým, že sa jednotlivé vety ukladajú do príslušného prekladateľského softvéru.

Samotné vety, ktoré sú uložené v pamäti a v prípade, že sa v preklade vyskytne podobná veta alebo slová, ostanú  zachované. Tieto CAT nástroje umožňujú viacerým prekladateľom pracovať naraz na jednom projekte (ak je rozsiahlejší a je potrebné ho skôr vyhotoviť).

Pokiaľ máte zaužívanú  terminológiu a odborné výrazy, ktoré potrebujete použiť v preklade, môžete nám ich zaslať a my ich do textu s radosťou zapracujeme. Navyše, ak už sme pre vás na nejakom projekte pracovali, preklad vyhotoví ten istý prekladateľ, s ktorým ste boli spokojný. Zachová sa tak jednotná terminológia a konzistentnosť prekladu.

Pri akých jazykoch sa CAT nástroje využívajú?         

anglický, nemecký, francúzsky, maďarský, taliansky, ruský, ukrajinský, bieloruský, poľský, holandský, španielsky, chorvátsky, srbský, slovinský, grécky, portugalský, nórsky, švédsky, dánsky, fínsky, čínsky, japonský, vietnamský, thajský, kórejský, macedónsky, latinský, hebrejský, rumunský, arabský, turecký, slovenský, český, arménsky, perzský a iné

Ak potrebujete zistiť približnú cenu prekladu kliknite tu.

Presnú cenovú kalkuláciu zistíte, keď nás budete kontaktovať.

Ak máte nejakú otázku, radi ju zodpovieme na čísle +421 0 915 058 636

Janka Roth
4. Apríl, 2024.
Maximálna spokojnosť, rýchle jednanie, flexibilita, maximálna ústretovosť , som veľmi spokojná a môžem len odporúčať. A ešte raz veľmi pekne ďakujem.
Namrata Jaykhedkar
2. Apríl, 2024.
Quick response
Svitlana Pushkash
25. Marec, 2024.
Som veľmi spokojná prácou prekladateľskej agentúry. Preklady boli vždy presné a včasné, a spolupráca bola veľmi príjemná. Ďakujem za profesionalitu.
Administrativna Podpora
15. Marec, 2024.
Super pohodlné služby, rýchlo vybavené, v rôznych jazykoch s certifikáciou prekladov.
Viktória Kajošová
12. Marec, 2024.
Rýchlosť blesku úžasná cena. Odporúčame všetkými 10! úžasný prístup ďakujeme moc
Tomas Bucko
5. Marec, 2024.
Služieb NRV Translation som využil opakovane (úradné preklady z nemčiny) a zatiaľ vždy som sa stretol s ústretovosťou, rýchlym jednaním, kvalitne odvedenou prácou a férovými cenami. Rozhodne odporúčam!
Dusan Jovanovic
3. Marec, 2024.
Top
Александр Белаш
1. Marec, 2024.
Bolo to rýchlo, a celkom dobre, spokojný som . Ďakujem pekne
Yinka Quadri
20. Február, 2024.
Is good 👍

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *