CAT nástroje alebo CAT preklady (computer aided translation)  sú počítačom podporované preklady, ktoré umožňujú zachovanie vašej terminológie. Šetria čas tým, že sa jednotlivé vety ukladajú do príslušného prekladateľského softvéru.

Samotné vety, ktoré sú uložené v pamäti a v prípade, že sa v preklade vyskytne podobná veta alebo slová, ostanú  zachované. Tieto CAT nástroje umožňujú viacerým prekladateľom pracovať naraz na jednom projekte (ak je rozsiahlejší a je potrebné ho skôr vyhotoviť).

Pokiaľ máte zaužívanú  terminológiu a odborné výrazy, ktoré potrebujete použiť v preklade, môžete nám ich zaslať a my ich do textu s radosťou zapracujeme. Navyše, ak už sme pre vás na nejakom projekte pracovali, preklad vyhotoví ten istý prekladateľ, s ktorým ste boli spokojný. Zachová sa tak jednotná terminológia a konzistentnosť prekladu.

Pri akých jazykoch sa CAT nástroje využívajú?         

anglický, nemecký, francúzsky, maďarský, taliansky, ruský, ukrajinský, bieloruský, poľský, holandský, španielsky, chorvátsky, srbský, slovinský, grécky, portugalský, nórsky, švédsky, dánsky, fínsky, čínsky, japonský, vietnamský, thajský, kórejský, macedónsky, latinský, hebrejský, rumunský, arabský, turecký, slovenský, český, arménsky, perzský a iné

Ak potrebujete zistiť približnú cenu prekladu kliknite tu.

Presnú cenovú kalkuláciu zistíte, keď nás budete kontaktovať.

Ak máte nejakú otázku, radi ju zodpovieme na čísle +421 0 915 058 636

Z6zz Ttz7
18. Jún, 2024.
👍👍🙏🙏 Thanks for translation
alickavoskova
18. Jún, 2024.
Všetko prebehlo v poriadku a k našej spokojnosti - rýchle vyhotovenie prekladu a príjemná komunikácia. Odporúčam.
Anikó Palecska
10. Jún, 2024.
Rýchle dodanie úradne overeného prekladu. Milý a profesionálny prístup k zákazníkom. :)
Артур Трифонов
8. Jún, 2024.
I recently used this translation agency and was very pleased. They were proactive and handled everything quickly and efficiently. The translations were high quality and professional. I was especially impressed with how fast they delivered my certified documents without any mistakes. Highly recommend them 😊.
Sándor Lukács
31. Máj, 2024.
Efficient communication even during the weekend, quick service within a few days. Thanks!
Yu Pchela
29. Máj, 2024.
I am very pleased with their work! everything was done quickly, neatly and efficiently! I needed to hurry up, and the company did it quickly. I am very grateful
Kathryn Barnard
26. Máj, 2024.
NRV Translation provided an excellent and very efficient service for us. Branislav responded very quickly to emails and quote requests and delivered the translation work within 24 hours. I would highly recommend using NRV Translation to anyone.
Paul Petroff
17. Máj, 2024.
Обращались за переводами с английского, хорватского, русского языков. Все выполнено грамотно и вовремя! Рекомендую!
Владимир Коцюбан
6. Máj, 2024.
👍👍👍
Maksim Safronov
30. Apríl, 2024.
Super fast and quality! Always have only positive experience 👌

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *