Pomáhať a inšpirovať ľudí nás baví. Našim poslaním je prinášať skvelé informácie, ktoré sú nápomocné pre výnimočné projekty našich klientov. Preklady, korektúry a tlmočenie pre vás pripravujeme s láskou.

Jazykové aplikáciePatríte medzi ľudí, ktorí len relaxujú pri vode? Iste je potrebné nechať pár dní odpočívať aj myseľ. Niekoho to po istom čase omrzí a siahne po telefóne, tablete či notebooku. Práve pre tých, ktorí nelenia ani na dovolenke, sme pripravili zopár zaujímavých aplikácií, vďaka ktorým sa môžu nielen zdokonaliť, ale aj čomusi priučiť.  😉

Ak chcete na dovolenke zaujať plynulou konverzáciou v cudzom jazyku, určite je potrebné dokonale ovládať jazyk. Prihlásením sa na jazykový kurz nič nepokazíte.

Zabudnite na výhovorky typu:

  • nemám absolútne talent na jazyky
  • učenie sa jazykov je úplná nuda
  • nezdedil som správne bunky
  • som už starý na učenie a nepôjde mi to

V tomto článku vám ukážeme jednoduché aplikácie, vďaka ktorým si môžete spríjemniť dovolenkové chvíle, precvičiť si slovnú zásobu, frázy a navyše sa aj niečo nové naučiť.  🙂

Príjemné a chytré učenie

duolingo

Prvou je aplikácia DUOLINGO. Je postavená na učení sa hrou a je ZADARMO. Môžete si vybrať, ktorý jazyk sa chcete naučiť.

V ponuke sú: angličtina, nemčina, ruština, španielčina, švédčina, taliančina, turečtina, holandčina, maďarčina, gréčtina a iné jazyky.

Zvolíte si úroveň, na akej ovládate daný jazyk (urobíte si test), alebo môžete začať od úplných základov. Následne uvediete, ako intenzívne sa chcete učeniu jazyka venovať. Možnosť voľby cca 20 až 25 minút denne, prípadne viac alebo menej. Každý deň vám aplikácia bude ponúkať testy a učenie sa slovíčok a gramatiky obrazovou formou. Budete zbierať body, kým nedosiahnete počet bodov, ktorý ste si nastavili na začiatku.

Aplikácia sleduje, ktoré slovíčka viete alebo neviete a v jednotlivých testoch ich pridáva, resp. uberá. Dostupná je pre Andriod aj pre IOS.

Ak sa vám nechce písať

Voice TranslateĎalšou aplikáciou, ktorú vám predstavíme a môže sa zísť na dovolenke, je VOICE TRANSLATE.

Funguje na databáze GOOGLE TRANSLATE, teda je možné priamo zadávať celé vety hlasom do aplikácie a tá následne preloží (povie) vety v želanom jazyku. Podmienkou je pripojenie na internet.

Preklady viet nie sú celkom presné, tak ako je známe z GOOGLE translate. Výhodou je, že nemusíte písať všetky texty do aplikácie, stačí, ak ich nahráte hlasom. V ponuke je veľa jazykov. Pri niektorých je nutné text napísať do aplikácie. Využitie tejto aplikácie je zadarmo. Dostupná je pre Andriod aj pre IOS.

Scrabble inak ako ho poznáte

ScrableAplikácia SCRABBLE ponúka hravou formou zdokonaľovanie sa v angličtine. Je možné hrať ju ako samotný hráč, viacerí hráči alebo s facebookovými priateľmi. Môžete sa zdokonaliť a precvičiť si slovnú zásobu.

Zásoba slovíčok je v databáze, takže sa nemôže stať, že použijete nespisovné slovo. Aplikácia Scrabble vám poslúži na spríjemnenie oddychových chvíľ. Tiež je zadarmo. Dostupná je pre Andriod aj pre IOS.

Iné aplikácie a výhody vs. nevýhody kurzov sme rozoberali v minulom článku.

Stačí iba odfotiť

Camera TranslatorVýborným pomocníkom na cestách môže byť aplikácia Prekladateľ fotoaparáty, resp. Camera Translator. S týmito aplikáciami môžete ľubovoľný text odfotiť a následne ho preložiť do vami želaného jazyka. Opäť platí, že preklady sú niekedy doslovné, ale na dorozumenie sa na dovolenke môžu byť nápomocné. Ak si budete chcieť napríklad preložiť nejaký leták, časť brožúry, pokojne si text nafotíte a preložíte do slovenčiny.PDF Converter

Výhodou je, že takýto nafotený text môžete uložiť do PDF, Wordu alebo iného formátu. Podmienkou je nainštalovať si k základnému balíku ešte Scanner Document. Takisto si môžete zadarmo stiahnuť PDF Converter. Pomocou aplikácií hladko zvládnete konverziu jednotlivých formátov z PDF do Wordu/Excelu a naopak.

Priniesli sme vám zopár vychytávok, ktoré môžu poslúžiť a splnia očakávaný účel.

Napíšte nám do komentárov, či máte osobnú skúsenosť s uvedenými aplikáciami alebo doplňte nové, s ktorými ste spokojní.

Krásne leto a dovolenkové chvíle praje agentúra NRV Translation.  😎

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *